pěší

Zpracováno pro ubytování v La Ciaccia – lze využít i pro ubytování na San Pietro a mare

I nejbližší okolí domu vás jistě potěší možnostmi jak krátkých procházek, tak i delších výletů. Nachází se zde spousta zajímavých míst stojících za zhlédnutí.

MARAGNANI

Procházkou po písečné pláži směrem na Valledorii se asi  800m nachází pláž Maragnani s útvary na skalách lemující pláž připomínající obří tlapy. V některých místech se také objevuje černý písek a zelené kameny.

Najdete zde také útulné zákoutí písečné pláže se skalním výběžkem, který dodává místu na malebnosti. V tuto chvíli asi do srpna je nutné na začátek písečné pláže projít přes vesnici, protože na pobřeží v různých částech vesnice probíhá výstavba schodišť a přístupů k moři.

SAN PIETRO A MARE

Pokud budete pokračovat  po pláži dále na Valledorii, po asi 2Km dojdete k místu nazvanému San Pietro a mare. Je to místo, kde se místní řeka vlévá do moře. Řeka zde vytváří zátočiny a mělká jezírka, což určitě ocení děti a ti, kdo mají rádi příjemně prohřátou vodu. Na jedné z vodních ploch je možné zapůjčit si šlapadla, loďky, kajaky a projet se po klidných vodách řeky. K této půjčovně se bohužel dostanete pouze ze strany od Valledorie – nachází se na opačném břehu řeky. Pěšky se k ní dostanete obejitím kempu, autem pak stačí na hlavní silnici odbočit až následující odbočku za odbočkou na San Pietro a mare. Půjčovana organizuje také sjíždění řeky na kajacích. Půjčovné se pohybuje okolo 10 Eur na hodinu.

BAIA OSTINA

Vydat se také můžete na druhou stranu od domu – směrem na Castelsardo. Hlavní cesta vedoucí vesnicí postupně pokračuje směrem na útesy s výhledem na nedaleké Castelsardo nad mořem.  Krásnou vycházkou po cestě mezi pobřežím a kopcem tyčícím se nad La Ciacciou dojdete asi po 3 kilometrech do zátočiny, která se jmenuje Baia Ostina. Je to opravdu kouzelná vycházka, kterou by jste neměli vynechat. 1,5 km půjdete po vcelku obyčejné cestě mezi pastvinami, která je do konce srpna uzavřena. Tak 20m před zátarasem ale najdete naprosto nenápadnou cestičku k obejití směrem k moři. Projdete pár metrů strnisko a u moře se dostanete na vyšlapanou cestičku, která obchází plot ohraničující práce na cestě. Zde pak začíná ta pravá vycházka s kouzelnými výhledy, nádhernou přírodou a zářivě průzračným azurovým mořem.

CASTELSARDO

Po dalších asi 2 km od Baia Ostiny (tedy asi  5 Km od apartmánu) se nachází kouzelné historické městečko  Castelsardo. Návštěva tohoto městečka může být i výletem na celý den. Najdete zde pevnost, muzeum, antickou věž,  překrásné kostely, nesčetné kamenné uličky, hradby s překrásnými výhledy, kávárny, restaurace, obchůdky. Nádherné není jen centrum městečka, ale také neopakovatelný park pod hradbami.

LA MUDIZZA

Od domu cestou směrem od moře dojdete poklidnou cestou asi  1km do vesničky La Mudizza. Zde se nachází na okraji vesnice vinařství uprostřed vinic, které pořádá pro návštěvníky ochutnávky nejen místních vín, ale i specialit jako jsou sýry, masa atd. Lze jej najít podle ukazatelů Agroturismo. Na středu vesnice je pak moc pěkný kostelíček.

MONTE OSSONI

Kopec tyčící se nad La Ciaccou, který je dominantou výhledu ze zahrady domu je také dobrým námětem na výlet. Odměnou za výšlap jsou krásné výhledy na celý Asinarský záliv a okolí. Výstup na kopec je možný ze strany odvrácené od moře, je tedy zapotřebí jej obejít. Cesta na vrchol je tedy delší než by se zdálo. U vesnice Mudizza kousek od cedule agroturismo je nenápadná cestička na vrchol kopce. Vycházka na horu je záležitostí asi na 3 hodiny.