Podnebí

Sardinie má středomořské klima, je zde teplo a prší málo. Díky svému klimatu je v průměru 300 dní v roce slunečno.  Jedinými zimními měsíci jsou zde leden a únor, kdy se teploty pohybují kolem patnácti stupňů. Toto období se vyznačuje častými srážkami, díky čemuž je ostrov bohatý na vegetaci. Tyto měsíce by se daly přirovnat k našemu jaru.  Sníh se objevuje jen na horách (je zde dokonce možnost lyžování), sněžení mimo horské oblasti je vzácné.

Sardinie se vyznačuje dlouhými a stabilními léty. Během léta, trvajícího od května do října, zde prší v průměru jeden den v měsíci a teploty se pohybují kolem 30°C. V letních měsících se sice můžete setkat se srážkami, ale jsou pouze nárazové a během několika hodin odezní. Léta jsou horká, ale díky větrům vanoucím od moře bývají dobře snesitelná. Sezóna zde začíná Velikonocemi, vrcholí v srpnu a končí v říjnu.

Na jaře a na podzim (březen-duben, listopad-prosinec) se teploty pohybují většinou kolem 20°C. Tato období jsou ideální k turistice a prozkoumávání ostrova. V dubnu a listopadu ještě mohou teploty vystoupat k 28°C.

Díky vlivu moře jsou průměrné teploty mírnější v létě i v zimě.

Podnebí je ovlivňováno především větry.

Na severozápadě ostrova je to atlantický chladný Mistral, ze západu vlhký Libeccio a z jihu suchý africký vítr Scirocco. Díky těmto větrům bývá počasí na severu i jihu ostrova rozdílné, na jihu bývá převážně o 4 – 6 stupňů více, což značně prodlužuje letní sezónu. Tomu napomáhá i krásných 300 slunečních dní v roce.

Co se týká teploty vody v moři, tak je nejvyšší na konci léta v srpnu a v září, kdy dosahuje až 28°C.

Průměrné teploty během letní sezóny

  květen červen červenec srpen září říjen
vzduch 22°C 26°C 28°C 29°C 26°C 23°C
moře 20°C 24°C 26°C 28°C 26°C 24°C

Aktuální počasí a předpověď na 14 dní naleznete na stránkách:

http://italie.tripzone.cz/sardinie/pocasi