Pláže

Břehy Sardinie omývá z větší části Středozemní moře; východní část ostrova pak moře Tyrhénské, které je součástí Středozemního moře ležícího mezi Apeninským poloostrovem a ostrovy Korsika, Sardinie a Sicílie.

Délka pobřeží dosahuje 2.400 km. Sardinie je obklopena navíc množstvím ostrůvků, z nichž mnohé jsou národními parky.

Sardinie je přezdívána evropským Karibikem a to díky barvám a rázu pobřeží, které se v létě vybarví do nádherných tónů azurově modré a tyrkysové. Většina pláží na Sardinii je písečná se skalními útvary, které jim dodávají na malebnosti. Pláže na Sardinii jsou považovány za jedny z nejkrásnějších v Evropě. Zákony na Sardinii neumožňují rozsáhlou výstavbu v bezprostřední blízkosti moře a tak si pobřeží ve většině míst uchovává svůj přírodní ráz. Turisticky nejvyhledávanější oblastí je severní část Sardinie, která se vyznačuje oproti jihu bohatější vegetací.

Sardinské pláže jsou různorodé a nabízejí velké množství vodních aktivit. Útesy bohaté na podmořský život lákají milovníky potápění a šnorchlování, otevřené pláže jsou zejména zjara a na podzim vyhledávány surfaři.

Místní pláže jsou známé zejména svou čistotou a křišťálově průzračnou vodou. V kombinaci s širokou škálou barev písku a útesů jsou v letním slunci neopakovatelnou podívanou.