Aktivity

Pro aktivní jedince nabízíme ve spolupráci s našimi kamarády možnost řízených kurzů různého zaměření, ale také možnost přihlásit se individuálně na jednotlivé aktivity zvlášť v průběhu pobytu. Pro možnosti a kontakt na organizátory (vše samozřejmě v českém jazyce) navštive stránku basecampsardinia.cz 

Potápění, šnorchlování

Pobřeží Sardinie je vyhledávaným místem pro potápění. Nejbližší potápěčské centrum je vzdálené asi 8 km u městečka Castelsardo. Další centra se nachází na nedalekých Isola Rossa a Costa Paradiso.

Windsurfing

Severozápadní pobřeží je oblíbeným cílem surfařů zvlášť na jaře a na podzim kvůli silnému větru Mistral. Ve Valledorii La Foce se nachází centra školy surfingu, půjčovny atp. Nachází se u ústí řeky. I v letních měsících jsou vlny na široké otevřené pláži lákadlem pro surfaře a obdobné vodní sporty.

Lodě, šlapadla

U ústí řeky Coghinas je možné zapůjčit si loďky, šlapadla. Říčka zde vytváří široké zátočiny a zákoutí, kde je možné v klidném prostředí jezdit i s dětmi. Velká půjčovna se nachází na jednom z jezírek, které řeka vytváří. Dostanete se k němu odbočkou, která jako první následuje po odbočce na San Pietro a mare. Cesta vede kolem velkého campu na začátku Valledorie. Pár metrů proti proudu také naleznete půjčovnu, která organizuje sjíždění řeky na kajacích.

Hory

Sardinie je hornatý ostrov s výbornými příležitostmi jak k výletům, tak k horolezectví. Možností k výletům do hor je nesčetné množství, některé z nich naleznete v záložce výlety.

Koně

U městečka Sedini se nachází jízdárna, která je otevřena po celý rok. Mají svou základnu také v nedaleké La Mudizza (cca 2km) Nabízí lekce, vyjížďky do vnitrozemí, po pobřeží, krátké, nebo i celodenní aktivity. V létě mají i tábor pro děti, na který je možné docházet jen přes den, nebo i se spaním ve stanech. Přihlásit se dá na libovolný počet dní.

Agroturismus

V asi 1,5 km vzálené La Mudizza uprostřed vinic se nachází vinařství nabízející agroturismus, celodenní programy, večerní ochutnávky atp. Vinařů a zemědělců, kteří pod názvem agroturismus nabízejí takovéto programy pro turisty je po celé Sardinii velké množství. Naleznete je snadno podle šipek u cest.

Tanec

V Mudizze je možné celou sezónu navštěvovat školu tance, nebo třeba jen taneční večery. Centrum tance se nachází kousek od kostela na středu vesnice.

Kulturní akce

Sardové velice rádi slaví a tak v průběhu celého roku a v létě pak obzvlášť probíhá všude velké množství kulturních akcí.