Letadla, trajekty

Jednoznačně nejpohodlnější je cesta letadlem. Při včasné rezervaci je možné zajistit zpáteční letenku už za 3 000 Kč. Pokud je letenka pořizována krátce před termínem odletu, cena stoupá. I tak se dá ale bez problému sehnat do 6 000 tisíc. Pro naši destinaci jsou nejoptimálnější přímé lety z Bratislavy do Alghera se společností Ryanair. Tyto lety jsou pravidelné a jsou zajišťovány 2x týdně i mimo sezónu. Během sezóny je možné najít velké množství přímých letů i z Prahy, případně Vídně.

Rádi vám poradíme a pomůžeme s vyhledáním a zajištěním nejvhodnější letenky.

Přímé lety z Bratislavy:

www.ryanair.com

Nevýhodou cesty letadlem je, že jsou omezené možnosti přepravy větších nákladů (jízní kola apod.). Navíc je poté zapotřebí zapůjčit si na letišti auto. Kdo tedy preferuje mít s sebou na dovolené své vozidlo a má v plánu přepravovat objemný náklad, má hned několik možností přepravy trajektem. Přepravu zajišťuje několik společností a na výběr je i více možností přístavů.

Za nejoptimálnější považujeme spojení z Livorna, které je z Moravy vzdáleno asi 11 hodin jízdy autem. Do sardského přístavu Olbie pak jízda trajektem trvá 6,5 hod. Na jízdu trajektem je běžné vybavit se nějakou podložkou na ležení a dekou. Loď je opravdu veliká a jsou zde místa a zákoutí, kde se dá odpočívat.

Cenové rozpětí je široké a závisí na mnoha faktorech. Liší se podle konkrétního přístavu, dne v týdnu, denní nebo noční jízda, velikost auta. Nejvýraznějším ovlivněním ceny je doba objednání – čím blíže termínu, tím je plavba dražší. Koupě na místě jsou jednoznačně nejdražší, navíc může být dokonce i zcela vyprodáno. Obecně můžete počítat s částkou 100-200 Euro. Lístek je bez potíží možné si koupit přímo od přepravní společnosti bez zprostředkovatele.

Trajekty jezdí v těchto trasách:

Odjezd Příjezd Společnost
Genoa Porto Torres Tirrenia, Grandi Navi Veloci (Grimaldi)
Porto Torres Tirrenia (rychlo trajekt)
Palau T.R.I.S.
Santa Teresa Moby Lines (přes Korsiku)
Olbia Tirrenia, Grandi Navi Veloci (Grimaldi)
La Spezia Golfo Aranci Tirrenia (rychlo trajekt)
Livorno Golfo Aranci Sardinia Ferries
Golfo Aranci Sardinia Ferries (rychlo trajekt)
Olbia Moby Lines
Santa Teresa Moby Lines, Corsica Ferries (oba přes Korsiku)
Piombino Olbia Linea dei Golfi
Civitavecchia Olbia Tirrenia
Olbia Tirrenia (rychlo trajekt)
Golfo Aranci Sardinia Ferries
Golfo Aranci Sardinia Ferries (rychlo trajekt)

 

S jakýmikoliv dotazy ohledně cesty vám poradíme

 

Stránky společností zajišťujících přepravu:

www.corsicaferries.com
www.mobylines.it
www.tirrenia.it

www.directferries.cz