Letadla, trajekty

Jednoznačně nejpohodlnější je cesta letadlem. Při včasné rezervaci je možné zajistit zpáteční letenku už kolem 4 000 Kč. Pokud je letenka pořizována krátce před termínem odletu, cena stoupá. Pro naši destinaci jsou nejoptimálnější přímé lety z Bratislavy do Alghera se společností Ryanair. Tyto lety jsou pravidelné a jsou zajišťovány v sezoně 5x týdně a mimo sezónu 2x týdně. Auto k přepravě z letiště a následné využití v průběhu pobytu, nebo případně jen transfer vám můžeme zajistit.

Rádi vám poradíme a pomůžeme s vyhledáním a zajištěním nejvhodnější letenky.

Přímé lety z Bratislavy:

www.ryanair.com

Nevýhodou cesty letadlem je, že jsou omezené možnosti přepravy větších nákladů (jízní kola apod.). Kdo tedy preferuje mít s sebou na dovolené své vozidlo a má v plánu přepravovat objemný náklad, má hned několik možností přepravy trajektem. Přepravu zajišťuje několik společností a na výběr je i více možností přístavů.

Za nejoptimálnější považujeme spojení z Livorna, které je z Moravy vzdáleno asi 11 hodin jízdy autem. Do sardského přístavu Olbie pak jízda trajektem trvá 6,5 – 8 hod, podle konkrétní plavby. Na jízdu trajektem je běžné vybavit se nějakou podložkou na ležení a dekou. Loď je opravdu veliká a jsou zde místa a zákoutí, kde se dá odpočívat. S dětmi doporučujeme spíše objednání kajuty, kde se pohodlně vyspíte a umyjete (je zde sociální zařízení).

Cenové rozpětí je široké a závisí na mnoha faktorech. Liší se podle konkrétního přístavu, dne v týdnu, denní nebo noční jízda, velikost auta. Nejvýraznějším ovlivněním ceny je doba objednání – čím blíže termínu, tím je plavba dražší. Koupě na místě jsou jednoznačně nejdražší, navíc může být dokonce i zcela vyprodáno. Obecně můžete počítat s částkou 100-200 Euro jedna plavba. Lístek je bez potíží možné si koupit přímo od přepravní společnosti bez zprostředkovatele.

Trajekty jezdí v těchto trasách:

Odjezd Příjezd Společnost
Genoa Porto Torres Tirrenia, Grandi Navi Veloci (Grimaldi)
Porto Torres Tirrenia (rychlo trajekt)
Palau T.R.I.S.
Santa Teresa Moby Lines (přes Korsiku)
Olbia Tirrenia, Grandi Navi Veloci (Grimaldi)
La Spezia Golfo Aranci Tirrenia (rychlo trajekt)
Livorno Golfo Aranci Sardinia Ferries
Golfo Aranci Sardinia Ferries (rychlo trajekt)
Olbia Moby Lines
Santa Teresa Moby Lines, Corsica Ferries (oba přes Korsiku)
Piombino Olbia Linea dei Golfi
Civitavecchia Olbia Tirrenia
Olbia Tirrenia (rychlo trajekt)
Golfo Aranci Sardinia Ferries
Golfo Aranci Sardinia Ferries (rychlo trajekt)

S jakýmikoliv dotazy ohledně cesty vám poradíme

Stránky společností zajišťujících přepravu:

www.directferries.com – vyhledavač všech spojení, zobrazí všechny společnosti na trase.

www.corsicaferries.com
www.mobylines.it
www.tirrenia.it