pláže

Zpracováno pro ubytování v La Ciaccia

Vydáte-li se podél pobřeží od La Ciaccii směrem na Porto Torres, narazíte na nespočet krásných písečných plážiček i větších pláží. Opačným směrem – na Santa Teresa se potom táhne dlouhá písečná pláž a od jejího konce pak začíná pobřeží protkané mnohými útesy, krásnými skalními útvary a skrytými písečnými i oblázkovými plážemi obzvlášť vhodnými k potápění.

Z nejbližších pláží doporučuji jednoznačně pláže San Pietro a mare u Valledorie, pláže ležící pod Badesi (severní část dlouhé písečné pláže) Li Mindi a Li Junghi, malebnou baia Ostinu skrytou mezi skalami  před Castelsardem a baia delle Mimose za Valledorií.

K delším cestám za krásnými sardskými plážemi jsem z nepřeberného množství možností vybrala pár následujících.

Costa paradiso 30Km

Jednoznačně nesmíte vynechat návštěvu pláží na Costa paradiso – rajském pobřeží. Zdejší kamenné útvary, neopakovatelné útesy a do nich vetknutá skrytá písečná pláž, ke které se dostanete cestičkou vytesanou do skály jsou nezapomenutelné. Na Costa paradiso je také potápěčské centrum, podmořský život je zde ohromně živý a barevný.

Costa paradiso

Costa paradiso

Isola rossa 20Km

Tato bývalá rybářská osada je pojmenována podle nedalekého stejnojmenného ostrůvku z načervenalého kamene a rozprostírá se na malebném pobřeží, kde se pláže s jemným bílým pískem střídají s útesy z červeno-okrové žuly. Krásné moře je bohaté a je vhodné pro potápění, kdy v jeskyních spatříte mořské kopretiny i červený korál.

Ještě před samotnou vesnicí je odbočka doprava k písečné pláži La Marinedda. Na pláži je jemný písek, pozvolný vstup do vody a krásná zákoutí tvořená hladkými skalisky.

Isola Rossa

Isola Rossa

Baia delle mimose 11 Km

Tato pláž je ideální pro milovníky dlouhých prostorných písečných pláží a velkých vln. Nachází se u vesničky Pirotto li Frati ve středu několik kilometrů dlouhé pláže táhnoucí se od La Ciaccii až do Isola Rossa. Obdobný charakter, možná o něco přírodnější mají pláže pod Badesi – Li Mindi a Li Junghi.

Pláže pod Badesi

Stintino – La Pelosa (70Km)

Malou zapadlou vesničku Stintino naleznete na severozápadním cípu Sardinie, která se rozléhá kolem zálivu Golfo di Asinara. Donedávna to byla jen skupina rybářských obydlí, které se tísnily mezi dvěma přístavy, a ani turistický ruch a příliv turistů tuto osadu nijak nepoznamenal. Nejlepší místo k opalování a koupání se nachází podél pobřeží na sever v La Pelose.
Pokud pojedete ze Stintina směrem na sever, můžete navštívit skupinu turistických vesnic s názvem La Pelosa. V těchto vesničkách naleznete nádherné sardinské pláže, které jsou lemovány hotely a apartmány. Z hotelových pokojů je krásný výhled na ostrůvek Piana a ještě na jeden větší protáhlý ostrov Asinara. V létě se na ostrov pořádají jednodenní výlety ze Stintina. V sezóně počítejte s velkým množstvím turistů.

V Oroseiském zálivu: Cala Luna, Cala Sisine a Cala Mariolu (190Km) Námět na vzdálenější výlet při delších pobytech

Pláže Oroseiského zálivu jsou široké, písečné nekonečné pláže zasazené do krásné přírody.

Biderossa (200 km) Námět na vzdálenější výlet při delších pobytech

Jen kousek od historické italské vesničky Orosei lze nalézt nenápadný přímořský ráj, který má stejné modré písky a azurovou vodu jako slavnější Porto Cervo, ale téměř žádných návštěvníků. Vděčí za to omezenému počtu parkovacích míst a slabému značení dálničního výjezdu, přičemž pěší přístup návštěvníků odrazuje také, protože pláž je vzdálena 3 kilometry od nejbližší obce.